|Hakkımızda| |Kentsel Dönüşüm| |Basından Haberler| |Bakanlık Genelgeleri| |Misyonumuz| |Projelerimiz| |İletişim|

İzmir'de Kentsel Dönüşüme İhtiyacı Olan Bölgeler

İzmir'de Kentsel Dönüşüme İhtiyacı Olan Bölgeler

İzmir'de, yapılan analizler ile birlikte üst ölçekli plan kararları sonucu tespit edilen bölgeler de dahil olmak üzere toplam 4.700 Ha. alanın "sağlıklaştırma ve yenilemeye" ihtiyacı olduğu belirlendi.

Üst ölçekli plan kararları ile belirlenen "Sağlıklaştırma ve Yenileme Alanları"
Üst ölçekli plan kararları ile belirlenen "Sağlıklaştırma ve Yenileme Alanları"

İzmir Büyükşehir Belediyesi, tespit edilen bu alanların 410 Ha.’lık kısmında "Kentsel Dönüşüm" proje çalışmaları başladı.

Kentsel Dönüşüm Proje Alanları

YERİNDE DÖNÜŞÜM HEDEFLENEN KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJE ALANLARI (362 Ha.)

MERKEZ KENT DIŞI PROJE ALANLARI ( 27Ha.)
MENEMEN (Ahıhıdır) TORBALI (Çaybaşı) BAYINDIR ( Necati Uza-Yenice-Hatay)

MERKEZ KENT PROJE ALANLARI ( 335 Ha.)
KARŞIYAKA – Örnekköy, BAYRAKLI, KONAK – Ege, KONAK – Ballıkuyu, GAZİEMİR – Aktepe – Emrez, KARABAĞLAR – Uzundere

AFETE MARUZ ALANLARDA GERÇEKLEŞTİRİLEN PROJELER ( 48 Ha.)
KADİFEKALE, GÜRÇEŞME, YEŞİLDERE

"Kentsel Dönüşüm Proje Alanları" birbirlerinin devamı niteliğinde, çoğunlukla kentin önemli akslarından olan Yeşildere Caddesi ve Çeşme-Aydın Otoyolu çevresinde konumlanmış durumda.
"Kentsel Dönüşüm Proje Alanları"nın "YEŞİLDERE VADİSİ" ve "UZUNDERE VADİSİ" projeleri olarak adlandırılıyor.

"YEŞİLDERE VADİSİ" ve "UZUNDERE VADİSİ"

Yeşildere Vadisi Kentsel Dönüşüm Projeleri

"Ballıkuyu Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı" ve "Ege Mahallesi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı" ile birlikte, Kadifekale, Yeşildere, Gürçeşme gibi "Afete Maruz Bölgelerde Gerçekleştirilen Projeleri"nin yer aldığı vadidir.

Uzundere Vadisi Kentsel Dönüşüm Projeleri
Uzundere Vadisi; kentin çeperinde, Karabağlar ve Gaziemir ilçe sınırlarında yer alan, Çeşme-Aydın Otoyolu’na cephesi bulunan bölgedir. Cennetçeşme, Uzundere, Aktepe –Emrez Kentsel dönüşüm ve Gelişim Alanları Uzundere vadisinde bulunuyor.

Uzundere Vadisi
Uzundere Vadisi

Tamamlanan Projeler

KADİFEKALE KENTSEL YENİLEME PROJESİ
Ülkemizde, afet gerçekleşmeden önlem alınan ender projelerden biri olan Kadifekale ve Bayraklı Heyelan Bölgelerinde yaşayan hak sahipleri ile yürütülen uzlaşma görüşmelerinin sonunda, konut isteyenlere, kalan borçları 15 yıl geri ödemeli, maliyet fiyatlarıyla 1094 konut tahsis edilmiş, konut talebinde bulunmayanlar ise kamulaştırma bedelleri nakit olarak aldı. 42 Ha. büyüklüğünde 9 mahalleyi kapsayan ‘Kadifakele Kentsel Yenileme Projesi, yaklaşık 200 milyon liraya mal olmuş ve tamamı İzmir Büyükşehir Belediyesi bütçesinden karşılanmıştır. 2006 yılında başlanan projede yapıların yıkılması işlemi tamamlanmış durumda.


Kadifekale Kentsel Yenileme Projesi Kronolojisi
Bölgeye ilişkin farklı tarihlere (1959 – 2005) ait Jeolojik Etüt Raporları mevcut olup 1978, 1981, 1998 ve 2003 yıllarında Bakanlar Kurulu Kararları ile "Afete Maruz Bölge" ilan edilen çalışma alanında; İzmir Büyükşehir Belediyesi, Konak Belediyesi ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ile 2005 yılında protokol yapıldı.

Büyükşehir Belediyesi ve Konak Belediyesi işbirliği ile 2006 yılında "Kadifekale İrtibat Bürosu" faaliyete başladı ve Kadifekale'de bilgilendirme toplantıları düzenlendi. İlk yıkım 2007 Eylül ayında gerçekleştirildi. Uzundere Toplu Konutları’nın anahtar teslimleri ise 2010 yılı Nisan ayında yapıldı. Aynı yıl Kadikale'de yıkılan 1000'inci bina ile birlikte ağaçlandırma çalışmaları başladı. 2013 yılında ise alandaki tüm yapıların yıkımı tamamlandı.

Kadifekale Kentsel Yenileme

kadifekale Kent Ormanı

Kadifekale'de gerçekleştirilen çalışmalarla; olası bir afetin önüne geçildi, 42 Ha. büyüklüğünde "Kent Ormanı" kazandırılırken; tarihsel simgemiz olan Kadifekale’ nin güney ve güneybatı cephesi ortaya çıktı. Alanın Yeşildere'ye bakan 25 hektarlık kısmı, yaşları 100 ila 150 arasında değişen zeytin ağaçlarıyla donatılıyor. Nakledilerek dikilen ağaçların yeniden filiz vermesiyle birlikte zeytin ormanının Yeşildere yoluna ayrı bir güzellik katması bekleniyor.

kadifekale Kent Ormanı


Yeşildere Heyelan Bölgesi Tasfiye Ediliyor
Kadifekale Konak Kentsel Yenileme Projesi’nin devamı niteliğindeki Yeşildere Heyelan Bölgesi’nde de can ve mal güvenliği sağlanması amacıyla yaklaşık 2 hektar büyüklüğünde ve 153 yapıyı kapsayan proje alanında gerçekleştirilen görüşmelerde yüzde 75 oranında anlaşma sağlanarak, hak sahiplerine ait 95 adet yapının yıkımına 2013 Ocak ayında başlandı. Konut talep eden 63 hak sahibi Uzundere Toplu Konutları’ndan konut tahsis edildi.

Yeşildere Heyelan Bölgesi


Çalışmaları Devam Eden Projeler

BAYRAKLI KENTSEL DÖNÜŞÜM VE GELİŞİM PROJESİ
Kuzeyinde; İzmir – Çanakkale Otoyolu, güneyinde; kent içi ana ulaşım akslarından biri olan "Altınyol", batısında; Atatürk Ormanı ve Askeri Bölge bulunan yaklaşık 60 hektarlık alanı kapsıyor.

Bayraklı Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı ve Çevresi
Bayraklı Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı ve Çevresi

Fuat Edip Baksı, Cengizhan ve Alparslan Mahallelerinin bir kısmını içeren alan; Bayraklı Belediye Meclisi’nin 01.03.2010 tarih 10/46 sayılı kararı ve Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 10.05.2010 tarih 01.718 sayılı kararı ile Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Alanı olarak ilan edildi. Üst ölçekli planlar ile Bayraklı İlçesinin büyük bölümü Sağlıklılaştırma Yenileme Program alanı olarak belirlendi. İlan edilen dönüşüm alanı bu alanın yaklaşık 1/5’ini kapsıyor. Proje alanının bir kısmında ve çevresinde eksik olan "Jeolojik-Jeoteknik Etüt" çalışmaları tamamlandı. "Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi" için hizmet alım ihalesi 2013 Haziran ayında sonuçlanacak ve öneri proje tanıtım ve bilgilendirme çalışmaları başlayacak.

Alanda, vatandaşlara yerinde ve doğru bilgi verebilmek adına, Alparslan Mahallesi 1620/30 Sokak No:36 adresinde iletişim merkezimiz hizmet veriyor. Bölgede faaliyet gösteren çeşitli derneklerin katkıları ve katılımlarıyla bilgilendirme toplantıları düzenleniyor.

UZUNDERE MAHALLESİ KENTSEL DÖNÜŞÜM VE GELİŞİM PROJESİ

Karabağlar İlçesi, Uzundere ve Yurtoğlu Mahalleleri sınırları içerisinde yer alan; batısında Yurtoğlu Mahallesi ve Uzundere Rekreasyon Alanı, güneyinde Aydın – Çeşme Otoyolu, doğusunda Eski İzmir caddesi ve bu yolu otoyola bağlayan bağlantı yolu ile kuzeyinde Yüzbaşı Şerafettin – Yurtoğlu Mahalleleri sınırı ile belirlenmiş olan bölgedir.

UZUNDERE MAHALLESİ KENTSEL DÖNÜŞÜM VE GELİŞİM PROJESİ

Yaklaşık 32 hektarlık alanda 497 Adet yapı, bin 293 adet bağımsız bölüm bulunuyor. Alan için gerekli olan Bakanlar Kurulu Kararı 24.07.2012 tarihinde alınmış ve 09.09.2012 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiş, ilgili kurumlara bilgilendirme yazıları yazılmış, Tapu Müdürlüğünde kayıtlar üzerine şerh konma işlemleri tamamlanmış, kamu mülkiyetindeki taşınmazların İzmir Büyükşehir Belediyesi adına devri için çalışmalara başlandı.

UZUNDERE MAHALLESİ KENTSEL DÖNÜŞÜM VE GELİŞİM PROJESİ

Zemin üstü ölçüm ve tespitler tamamlanmış, kentsel tasarım, mimari proje ve üç boyutlu modelleme çalışmaları sürmekte, alanda çeşitli dernekler aracılığıyla hak sahibi bilgilendirme toplantılarına başlandı. Proje alanında hak sahipliği belirlemeye yönelik bilgi ve belgeler saptanmış, değerleme ve model belirleme çalışmaları devam sürüyor. Yakın zamanda uzlaşma görüşmeleri başlayacak. Alandaki iletişim merkezi, Uzundere Mahallesi 3962/1 Sokak No: 9 adresinde Şubat 2013'te hizmete girdi.

UZUNDERE MAHALLESİ KENTSEL DÖNÜŞÜM VE GELİŞİM PROJESİ

KARŞIYAKA – ÖRNEKKÖY KENTSEL DÖNÜŞÜM VE GELİŞİM PROJESİ
Karşıyaka İlçesi, Örnekköy Mahallesindeki "Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Alanı", Anadolu Caddesi, İzmir- Çanakkale Otoyolu ve Girne Caddesi arasında yer alan 18 hektarlık alanı kapsıyor.

Karşıyaka-Örnekköy Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Alan Sınırı 10.09.2012 tarihli Bakanlar Kurulu Kararı 10.10.2012 tarihli Resmi Gazete de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Alana ilişkin fizibilite raporu hazırlanmış ve alanda kıymet takdir raporları için ölçüm ve tespit işlemleri sürüyor.

KARŞIYAKA – ÖRNEKKÖY KENTSEL DÖNÜŞÜM
Karşıyaka Kentsel Dönüşüm Alanı ve Sınır

BALLIKUYU KENTSEL DÖNÜŞÜM VE GELİŞİM PROJESİ
"Yeşildere Caddesi"ne komşu konumdaki alanda uygulama imar planı, parselasyon planı tescilinin bir kısmı tamamlanmış, 10.09.2012 tarihli Bakanlar Kurulu’nun kararının 10.10.2012 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanmasıyla, 48 hektarlık "Ballıkuyu Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Alanı’ olarak belirlendi.

Ballıkuyu Kentsel Dönüşüm Alanı ve Çevresi
Ballıkuyu Kentsel Dönüşüm Alanı ve Çevresi

Alanda, yaklaşık 4 bin 350 yapı ve 7 bin 900 bağımsız bölüm bulunuyor. Alan hakkında, ilgili kurumlara bilgilendirme yazıları yazılarak, Tapu Müdürlüğünde kayıtlar üzerine şerh konma işlemleri tamamlanmış, kamu mülkiyetindeki taşınmazların İzmir Büyükşehir Belediyesi adına devri için çalışmalar başladı. Proje alanı için durum tespiti hizmet alımına ilişkin teknik şartname hazırlanarak, alana ait mevcut sosyo - ekonomik ve halihazır tespitine ilişkin verilerin toplanması planlanıyor.

Ballıkuyu Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Alan Sınırı
Ballıkuyu Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Alan Sınırı

Ballıkuyu

AKTEPE - EMREZ MAHALLELERİ KENTSEL DÖNÜŞÜM VE GELİŞİM PROJESİ

Aktepe - Emrez Mahalleri, İzmir'in güney aksında, batıda ve kuzeyde Karabağlar ilçe sınırı ile Emrez ve Aydın Mahalleleri sınırını, güneyde Aydın-Çeşme Otoyolu ile doğuda Polis Lojmanları ve Akçay Caddesini çevreleyen yaklaşık 121,7 hektarlık alanı kapsıyor.

AKTEPE - EMREZ MAHALLELERİ

Çevresel özellikleri, ulaşım bağlantıları gibi özelliklerinin yanında Çeşme-Aydın otoyolu üzerinde yer alan Cennetçeşme Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Alanı, Uzundere Toplu Konut Alanı, Yeni Fuar alanı, Uzundere Rekreasyon alanlarının da içinde bulunduğu "Uzundere Vadisi Kuşağı'nın" içinde yer alması, kentsel dönüşüm projesi ile söz konusu aks üzerindeki uygulamaları tamamlayacı nitelik taşıması, çevrede daha önce gerçekleştirilmiş uygulamaların bu bölgede yaşayan halkın bakış açısını, dönüşüm uygulamaları konusundaki tavrını ve beklentilerini etkilemiş olabileceği yönündeki varsayım da program alanları arasından Aktepe-Emrez Mahallelerinin tercih edilmesinin önemli bir nedeni oldu.

Yaklaşık 1.800 yapı ve 4.000 adet bağımsız bölüm bulunan alan için gerekli Bakanlar Kurulu kararı 16.07.2012 tarihinde alınmış ve 05.08.2012 tarihli Resmi Gazete de yayımlanarak yürürlüğe girmiş, alanı jeolojik etüdü tamamlanmış, ilgili kurumlara bilgilendirme yazıları yazılmış, Tapu Müdürlüğünde kayıtlar üzerine şerh konma işlemleri tamamlanmış, kamu mülkiyetindeki taşınmazların İzmir Büyükşehir Belediyesi adına devri için çalışmalara başlandı.

Aktepe Mahallesi 129 sokak No:4 adresinde Kentli Merkezi olarak kullanılacak yapı 23 Mart 2013 tarihinde törenle hizmete alındı. Kadifekale ve Bayraklı’da olduğu gibi, Gaziemir Belediyesi’nden tahsisi yapılan 130 metrelik alana kurulu iki katlı kentli merkezinde, bölge halkı için bilgilendirmelerde bulunacak ve çeşitli kurslar verilecek.

Aktepe Mahallesi

EGE MAHALLESİ KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ

Yaklaşık 6 hektarlık "Ege Mahallesi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Alanı"; Liman Arkası’nda, İzmir’in turizm kapısı Alsancak Limanı’nın yakınında yer alıyor.

EGE MAHALLESİ KENTSEL DÖNÜŞÜM
Ege Mahallesi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı ve Çevresi

İzmir’in eski yerleşim yerlerinden olan bu mahalle bugün, sosyal ve ekonomik koşulların beslediği sorunlar, bölgedeki kaçak ve sağlıksız yapılaşma, sosyal donatı eksikliği, kentsel altyapı hizmetlerinin yetersizliği gibi fiziksel etmenlerin yanı sıra; işsizlik, kent merkezinde yaşanılmasına rağmen sosyal etmenler nedeniyle, kentle bütünleşmede süreklilik sağlayamıyor.

Ege Mahallesi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Alan Sınırı
Ege Mahallesi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Alan Sınırı

Kent merkezinde bulunan bu bölgenin, fiziksel ve sosyal yapının bir bütün olarak ele alınmasıyla üretilecek projelerle kente kazandırılabilmesi için "Ege Mahallesi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi" alan sınırı İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclisince 16 Eylül 2012'de uygun bulundu. Bakanlar Kurulu onayına sunulmak üzere 18.10.2011 tarihinde İzmir Valiliği’ne gönderildi. Bakanlar Kurulu 22 Şubat 2013'te onayladığı proje, 14 Mart 2013 tarihli Resmi Gazete'de yayınlandı.

Proje, 7 hektarlık alanda, Ege Mahallesi sakinlerini yaşam alanlarından ayırmadan "yerinde dönüşüm"le sağlıklı konutlara yaşamalarını sağlayacak.

Ege Mahallesi Ege Mahallesi

Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Alanında, arazi tespit ve zemin - zeminüstü envanter çalışmaları Temmuz 2011 tarihi itibariyle tamamlandı. Taşınmazlara ait değerleme ve hak sahipliği tespiti çalışmaları sürüyor.

BAYINDIR – ÇIRPI - NECATİ UZA / HATAY / YENİCE KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ

İzmir Büyükşehir Belediye Meclis’inin 10.01.2011 tarihli kararı ile sınırları belirlenen, 13,10 hektarlık "Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Alanı" için gerekli olan Bakanlar Kurulu Kararı 05.08.2012 tarihli Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. İlgili kurumlara bilgilendirme yazıları yazılmış, Tapu Müdürlüğünde kayıtlar üzerine şerh konma işlemleri tamamlanmış, kamu mülkiyetindeki taşınmazların İzmir Büyükşehir Belediyesi adına devri için çalışmalara başlandı.

BAYINDIR ÇIRPI NECATİ UZA  HATAY YENİCE KENTSEL DÖNÜŞÜM

Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi uygulama yetkisi İlçe Belediyesine devredildiğinden çalışmalar bu kapsamda yürütülmektedir.


TORBALI ÇAYBAŞI KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ
İzmir Büyükşehir Belediye Meclis’inin 14.01.2011 tarihli kararı ile sınırları belirlenen, 5,70 hektarlık alandayaklaşık 300 yapının bulunduğu "Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Alanı" için gerekli olan Bakanlar Kurulu Kararı 05.08.2012 tarihli Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi uygulama yetkisi ilçe belediyesine devredildiğinden çalışmalar bu kapsamda yürütülüyor. Alan sınırının Resmi Gazete’de yayınlanmasının ardından ilgili kurumlara bilgilendirme yazıları yazılmış, Tapu Müdürlüğünde kayıtlar üzerine şerh konma işlemleri tamamlanmış, kamu mülkiyetindeki taşınmazların İzmir Büyükşehir Belediyesi adına devri için çalışmalara başlanmıştır.

5393 Sayılı Belediye Kanunun 5998 S.K. ile Değişik 73. Maddesi Kapsamında Bakanlar Kurulu Onayı Bekleyen Projeler

CENNETÇEŞME KENTSEL DÖNÜŞÜM VE GELİŞİM PROJESİ

Cennetçeşme Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Alanı ve Çevresi; 6306 sayılı yasa kapsamında " Riskli Alan" olarak ilan edilen 540 hektarlık bölgeyi kapsıyor. İlgili kanun gereği alanda yürütülecek "Kentsel Dönüşüm" faaliyetleri yetkisi halen Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nda bulunuyor. Cennetçeşme Mahallesi, Universiade Olimpiyat Evleri, Uzundere Toplu Konutları, Yurtoğlu Mahallesi (Kon-Kent Toplu Konut Alanı) gibi yeni konut alanları arasında kalan Çeşme-Aydın Otoyolu kenarında plansız gelişmiş bir bölgedir.

CENNETÇEŞME KENTSEL DÖNÜŞÜM

Fiziksel yapıdaki yenilemenin yanında, sosyo-ekonomik gelişmeyi de hedefleyen Cennetçeşme Kentsel Dönüşüm Projesinin başlangıç noktası, fiziksel ve sosyal yapının bir bütün olarak ele alınıyor.

CENNETÇEŞME KENTSEL DÖNÜŞÜM

Cennetçeşme Mahallesi için hazırlık çalışmaları sürdürülen dönüşüm projeleri, yurttaşların huzur ve refah içinde yaşayacakları kentsel dokuyu yaratmak ve mahalleyi bir çekim merkezi durumuna getirmek üzere mahalle halkı ile birlikte geliştirilmesi hedeflenmiştir.

CENNETÇEŞME KENTSEL DÖNÜŞÜM

Proje kapsamında; imar planına esas jeolojik ve jeoteknik etüd, zemin ve zeminüstü envanteri, CBS Veri tabanı çalışmaları tamamlanmış, anket, öneri imar planı, dağıtım modeli, mimari avan proje çalışmaları sürüyor.

CENNETÇEŞME KENTSEL DÖNÜŞÜM
Cennetçeşme Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Alan Sınırı

Bakanlar Kurulu'nun 7/12/2012 tarih 2012/4048 karar sayısı ile “riskli alan” olarak ilan edilen alan; 6306 sayılı kanun gereği alanda yürütülecek “Kentsel Dönüşüm“ faaliyetleri için gerekli tüm yetki halen Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nda bulunuyor.

Cennetçeşme Kentli Merkezi
Dönüşüm çalışmalarını sadece fiziki yenileme olarak değerlendirmeyen İzmir İzmir Büyükşehir Belediyesi dönüşüm alanı olarak belirlediği her alanda bir kentli merkezi oluşturuluyor. Kentli merkezi sosyal yapıyı anlayarak, yerinde ve alana özgü projeler üretiyor.

Cennetçeşme

Proje ilgilisi vatandaşlarımızla doğrudan ve yerinde iletişim çalışmalarıyla, bölgenin sosyal altyapısının güçlendirilerek halkın beklenti ve talepleri alınarak planlama ve projelendirmeye katkı sağlaması hedeflenmektedir.

Cennetçeşme Cennetçeşme

Karabağlar İlçesi, Cennetçeşme Mahallesinde 2009 yılından beri faaliyetlerini sürdüren Cennetçeşme Kentli Merkezimiz sosyal gereksinimlere yönelik etkinlikler için 250m² büyüklüğünde kapalı alanı olan prefabrik iki yapıdan oluşmaktadır. Merkezde dikiş kursu için atölye, çeşitli eğitimlerde kullanılmak üzere iki derslik, çocuk bakım odası, danışmanlık odası, toplantı salonu bulunuyor.

Cennetçeşme Cennetçeşme

Merkezimiz "Meslek Edindirme Kursları", "Eğitime Destek Kursları", "Bireysel Gelişim ve Danışmanlık", "Sağlık Projeleri", "Sosyo-Kültürel Projeler", "Çocuk Kulübü" olmak üzere ana başlık altında faaliyetlerine devam ediyor. Merkezde, dikiş, ingilizce, okuma- yazma kursu, çocuk kulübü faaliyetlerini sürdürüyor, seminerler, geziler gibi etkinlikler organize ediliyor. Merkezimizde aynı zamanda vatandaşlarımızın kentsel dönüşüm ile ilgili soruları cevaplandırılmaktadır.

Cennetçeşme Cennetçeşme

MENEMEN - AHIHIDIR KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ
İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 13.12.2010 tarihli kararı ile "Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Alan Sınırı" belirlenmiş, 03.02.2011 tarihinde gerekli olan Bakanlar Kurulu Kararı alınabilmesi için İzmir Valiliğine dosyası teslim edildi. 8 hektar alanda yaklaşık 515 yapının bulunduğu bölge için Bakanlar kurulu kararı bekleniyor.

Arama Sonuçları
Takip et: @okhan35 Google